Animace

 

12. a 13. 5. se Nadaní sešli na animační dílně. Účelem této dílny bylo seznámit děti se základními principy a postupy při tvorbě animovaného filmu. Zaměřili jsme se zejména na techniku – stop motion, tedy vytváření animace za pomocí rozfázování pohybu a nasnímáním jeho statických fází na fotoaparát. Spojení těchto snímků v určité rychlosti pak vyvolává dojem pohybu.

Z předchozí části Nadaných – Elektrodílny, si děti přinesly krásné ručně vyrobené elektrobrouky, které se měly stát hlavními postavami jejich filmečků. Výběr tématu a příběhu byl pak už jen na nich.

Děti byly seznámeny i s teorií - z čeho se skládá dobrý příběh (představení, konflikt, rozuzlení), jak se tvoří scénář, a posléze i jak mají vytvořit filmový storyboard (rozkreslení filmových záběrů). Až měli všechny dílčí části hotové, mohly se pustit do vytváření kulis, kostýmů a rekvizit.

Poslední část byla více technická – děti se naučily pracovat s fotoaparáty a následovně si, s naší pomocí, svůj film sestříhaly. Výsledné filmečky nadaných můžete vidět v sekci VIDEO.

FOTO | VIDEO: VÝSLEDEK | VIDEO: TVORBA